Back to top

Proč je dobré si účet ověřit a jak to provést

Našim uživatelům se snažíme nabídnout bezpečné prostředí pro obchodování, proto ověřujeme prodejce pomocí plného ověření účtu. To jde provést ověřovací platbou z bankovního účtu či platební karty. V ojedinělých případech můžeme povolit ověření pomocí zaslání potřebných dokumentů.

Ověření můžete provést:

OVĚŘOVACÍ PLATBOUdoporučujeme!

Nejrychlejší způsob - účet můžete mít ověřený (aktivní) už za pár minut

Nejjednodušší způsob – online platbou ze svého bankovního účtu (musí být veden na Vaše jméno) odešlete dle zobrazených pokynů platbu ve výši 3Kč (tu vám následně vrátíme zpět) a dál se už o nic nemusíte starat. Případně si zvolíte ověření platební kartou, která je vedena také na Vaše jméno

Jak ověření platbou provést?

Na formulář pro ověření budete přesměrováni ihned po registraci uživatelského účtu, případně ho můžete najít v Moje Aukro, v záložce Můj účet > Nastavení > Moje údaje > Ověření, kde kliknete na tlačítko "Ověřit účet".

  • Dostanete se na informační stránku, kde kliknete na tlačítko "Pokračovat na výběr platby".
  • Poté se Vám zobrazí formulář, se všemi možnostmi rychlého ověření.
  • Rychlá online platba - po jejím zvolení, se Vám rozbalí všechny banky. Vyberete si tu svoji a kliknete na tlačítko "Odeslat ověřovací platbu". Následně budete přesměrováni na stránky dané banky, kde se přihlásíte ke svému internetovému bankovnictví, kde platbu potvrdíte.
  • Online platební karta - po zvolení této možnosti kliknete na "Odeslat ověřovací platbu". Následně budete přesměrováni na stránky pro vyplnění údajů o kartě, kde vypíšete údaje a platbu potvrdíte.
  • Pokud Vaše banka není mezi nabízenými tlačítky, zvolte Platba bankovním převodem a kliknete na "Odeslat ověřovací platbu". Následně se Vám zobrazí údaje pro zadání převodu. Je důležité neměnit žádný z údajů (částku, variabilní symbol, specifický symbol ponechejte tak jak se zobrazí na stránce, která se Vám zobrazí):

  • Kdyby se Vám nepodařilo platbu dokončit, můžete se do formuláře vrátit z Moje Aukro, kliknutím na tlačítko "Opakovat platbu".

   

  ZASLÁNÍM DOKUMENTU

  Pokud nemůžete provést ověřovací platbu, je možné si výjimečně vybrat jednu z následujících možností:

  •  zaslání dokladu totožnosti (obou stran občanského průkazu či pasu) a jednoho druhého vlastního dokladu (řidičský průkaz, kartička pojišťovny)
  •  službou úředního ověření podpisu - legalizace ověření podpisů (na Czech pointech nebo u notáře) Dokument k vyplnění a zaslání najdete zde.

  • Pokud chcete jednu z těchto možností využít, napište nám přes kontaktní formulář a my Vám pošleme odkaz na zabezpečené rozhraní, kam můžete bez obav nahrát dokumenty s osobními údaji

  Ověření zasláním dokumentu musí provést vždy majitel Aukro účtu. V případě právnické osoby pak jednatel firmy nebo osoba jím zmocněná (spolu s dokumentem pak dodat i plnou moc).