Back to top

Proč je dobré účet aktivovat a jak to provést

Našim uživatelům se snažíme nabídnout bezpečné prostředí pro obchodování, proto ověřujeme prodejce pomocí plné aktivace účtu. Ta jde provést výlučně ověřovací platbou z bankovního účtu. V ojedinělých případech můžeme povolit ověření pomocí zaslání potřebných dokumentů. Bez aktivovaného účtu nemůže prodejce začít prodávat.

Aktivaci můžete provést:

OVĚŘOVACÍ PLATBOUdoporučujeme!

Nejrychlejší způsob - účet můžete mít aktivní do druhého pracovního dne

Nejjednodušší způsob – ze svého bankovního účtu (musí být veden na Vaše jméno) odešlete dle zobrazených pokynů platbu ve výši 3Kč (tu vám následně vrátíme zpět) a dál se už o nic nemusíte starat.

Jak aktivaci platbou provést?

Na formulář pro aktivaci budete přesměrováni ihned po registraci uživatelského účtu, případně ho můžete najít v Moje Aukro, v záložce Můj účet > Nastavení > Moje údaje > Aktivace pro prodej, kde kliknete na tlačítko Poslat 3 Kč .

  • Poté se Vám zobrazí formulář, kde zvolíte svoji banku. Následně budete přesměrování na stránky dané banky, kde se přihlásíte ke svému internetovému bankovnictví, kde platbu potvrdíte.
  • Pokud Vaše banka není mezi nabízenými tlačítky, zvolte běžný bankovní převod. Následně se Vám zobrazí údaje pro zadání převodu. Je důležité neměnit žádný z údajů (částku, variabilní symbol, specifický symbol):

  • Kdyby se Vám nepodařilo platbu dokončit, můžete se do formuláře vrátit z Moje Aukro, kliknutím na odkaz Rychlá aktivace účtu.

   

  ZASLÁNÍM DOKUMENTU

  Pokud nemůžete provést ověřovací platbu, je možné si výjimečně vybrat pro aktivaci jednu z následujících možností:

  •  zaslání dokladu totožnosti (obou stran občanského průkazu či pasu) a jednoho druhého vlastního dokladu (řidičský průkaz, kartička pojišťovny) přes kontaktní formulář  s přiložením tohoto souhlasu, který nás opravňuje krok provést:

  "Uděluji správci osobních údajů, tj. společnosti AUKRO s.r.o., se sídlem nám. T. G. Masaryka 1280, Zlín, IČO: 05360722, registrované u Úřadu pro ochranu osobních údajů jako správce dat pod evidenčním číslem: 00069080 výslovný souhlas
  1) ke zpracování osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení, bydliště, datum a místo narození, rodné číslo, pohlaví, rodinný stav, adresa trvalého pobytu, číslo občanského průkazu a fotografie;
  2) za účelem ověření mé totožnosti;
  3) po dobu mé registrace na Aukru."

  Ověření zasláním dokumenut musí provést vždy majitel Aukro účtu. V případě právnické osoby pak jednatel firmy nebo osoba jím zmocněná (spolu s dokumentem pak dodat i plnou moc).