Back to top

Co mám udělat proto, abych měl v nabídkách platební bránu PayU

Aktivujte si zdarma platební bránu PayU - nabídněte kupujícím možnost zaplatit rychle a jednoduše za Vaše zboží.

 

Jak na to?

Prodejci Aukra s Podnikatelským účtem

 • je třeba provést osobní identifikaci prostřednictvím krajského úřadu s přenesenou působností nebo obecního úřadu s rozšířenou působností, případně u notáře (varianta B). Můžete také bezplatně provést osobní identifikaci na našich pobočkách (varianta A).

Prodejci Aukra se soukromým účtem

 • můžete provést jednodušší on-line identifikaci, která spočívá v provedení ověřovací platby a zaslání potřebných dokumentů elektronicky (celý postup najdete níže)
 • pokud je pro Vás jednodušší provést osobní identifikaci, můžete postupovat i dle informací pro podnikatelské účty a dostavit se osobně na některé z uvedených míst

Jak provést on-line identifikaci?

Tuto variantu můžete zvolit pouze v případě, že si pro výběry peněz z PayU účtu nastavíte český bankovní účet.

Ověření spočívá v tom, že provedete ověřovací platbu a zašlete nám dva doklady totožnosti a kopii výpisu z bankovního účtu (stačí hlavička, kde je viditelné číslo účtu a Vaše jméno).

Postup:

 1. v záložce Moje Aukro > Můj účet > Vyúčtování > PayU: Zůstatek a výběr prostředků kliknete na Změnit (pokud už máte výběry z PayU nastavené), případně na Aktivovat výběry (pokud děláte prvotní nastavení).
 2. na druhé stránce vyplníte všechny požadované údaje, nahrajete požadované dokumenty a kliknete na Provést platbu (při prvotním nastavení PayU, viz obr.1).

 • Pokud už máte výběry z PayU účtu nastavené aktivační platbou, stačí na této stránce nahrát požadované dokumenty a kliknout na Aktivovat výběry (viz obr.2).


Jaké dokumenty je třeba nahrát?

 1. dva doklady totožnosti
 • první doklad musí být vydaný státním orgánem a musí obsahovat: jméno, příjmení, rodné číslo, fotografii a datum platnosti a číslo dokladu = může to být občanský průkaz (nutné obě strany OP), cestovní pas, povolení k pobytu.
 • druhý doklad může být: řidičský průkaz, rodný list, oddací list, kartička pojištěnce
 1. scan výpisu z účtu, screen z internetového bankovnictví
 • stačí pouze hlavička výpisu nebo část screenu, kde bude vidět číslo účtu, které zadáváte pro výběry a Vaše jméno
 1. Jakmile bude platba dokončená/dokumenty ověřené, aktivujeme Vám platební bránu PayU a ve všech Vašich vystavených nabídkách budou mít kupující možnost zaplatit on-line.