Back to top

Jsem prodejce - co je Karta platby (dříve formulář voleb přepravy)?

Pomocí karty platby Vás kupující informuje o způsobu platby za zakoupené zboží, způsobu přepravy a doručovací adrese. V případě nabídek typu Kup teď kupující formulář vyplňuje automaticky, v případě aukcí by jej měl vyplnit po skončení aukce. Kupující k vyplnění karty platby opakovaně vyzýváme po skončení aukce (může tak učinit v Moje Aukro - Zakoupeno u dané nabídky kliknutím na Více - Zaplatit). Kromě způsobů platby a přepravy může do formuláře uvést fakturační údaje (pokud vystavujete faktury za zboží, které prodáváte), doručovací adresu a napsat Vám dodatečnou zprávu.

Dokud kupující nevyplní kartu platby, můžete se s ním spojit pomocí tlačítka Odeslat zprávu kupujícímu, které najdete v Moje Aukro - Prodáno v řádku s nabídkou pomocí Více - Karta platby.

Jakmile kupující formulář vyplní:

  1. obdržíte email se všemi potřebnými informacemi včetně kontaktních údajů na kupujícího. U aukce se jedná o předmět emailu: Kupující Login zvolil způsob platby a přepravy, u nabídky Kup teď je předmět emailu: Gratulujeme, prodal jste předmět pomocí Kup teď!

  2. údaje se také objeví v Moje Aukro - Můj prodej - Prodáno. Zobrazíte je kliknutím na odkaz Karta platby vpravo na řádku nabídky, pod odkazem Více.

Karta platby slouží oběma obchodním partnerům pro usnadnění dokončení transakce. Údaje z formuláře jsou pro prodejce závazné (viz bod 3.1.2 našich Obchodních podmínek), proto vždy vyčkejte, až kupující formulář vyplní, abyste zboží neodeslali na špatnou adresu.

Pokud zjistíte, že údaje o kupujícím nejsou úplné (chybějící tel. číslo, PSČ, příjmení, č.p. atd.) nebo skutečné (daná ulice ve městě neexistuje, neexistující tel. číslo, e-mail se vrací s hlášením, že taková e-mailová adresa neexistuje), dejte nám o tom vědět. Zkontrolujeme údaje a požádáme kupujícího, aby je doplnil. Využít můžete tento formulář.