Back to top

Platba z účtu

Platba z účtu je inovativní platební metoda, která zjednodušuje platbu klasickým bankovním převodem. Díky Platbě z účtu nemusíte v internetovém bankovnictví zadávat platební příkaz, přepisovat číslo účtu, nebo variabilní symbol - předvyplnění platebního příkazu udělá Platba z účtu za Vás a zdarma!  Více informací najdete na stránce poskytovatele služby Platba z účtu.
 

Jak poznám, že mohu zaplatit Platbou z účtu?
Platbu z účtu je možné využít jen u těch nabídek, do kterých prodejce zadal číslo svého bankovního účtu. Pokud je nastavení v pořádku, po odeslání objednávky se zobrazí box s Platbou z účtu. Pokud nakupujete od více prodejců, zobrazí se box pro každého prodejce zvlášť (a v tom případě je třeba kliknout na tlačítko a zaplatit zvlášť u každého prodejce)

Je Platba z účtu zpoplatněna?
Samotné využití Platby z účtu je pro uživatele Aukra zdarma. Je však nutné myslet na to, že služba za Vás předvyplní klasický bankovní příkaz na Vašem bankovním účtu, proto pokud má Váš bankovní účet nastaveny poplatky za bankovní převody, tyto poplatky se vztahují i na zadání příkazu pomocí Platby z účtu a bude nutné je uhradit.

Proč není tlačítko mé banky v Platbě z účtu?
Platba z účtu v této chvíli podporuje  - MONETA Money Bank, Českou spořitelnu, Raiffeisen Bank, ČSOB, Air Bank, Komerční banka a ČNB.

Jak funguje Platba z účtu?

  • Po odeslání objednávky na Aukru klikněte na tlačítko “Zaplatit ihned” a budete přesměrováni do prostředí Platby z účtu:

  • V prostředí Platby z účtu vyberte svou banku z nabídky kliknutím na její logo. Po kliknutí budete přesměrováni do internetového bankovnictví Vaší banky:

  •  Po úspěšné autorizaci v bance Vás systém vrátí do prostředí Platby z účtu a budete si moci vybrat bankovní účet, ze kterého chcete provést platbu (platí pro uživatele, kteří mají bankovních účtů více). Služba Vás sama informuje, pokud na účtu nebude dostatek finančních prostředků pro dokončení platby. Následně odsouhlasíte Všeobecné obchodní podmínky a platbu potvrdíte:

  • O úspěšně zadaném platebním příkazu pomocí Platby z účtu budete informováni potvrzením v prostředí Platby z účtu:

  a také na Aukru.