Back to top

Jak podat oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu, příp. přestupku?

Pokud jste se setkali s podvodným jednáním na Aukru, jsme Vám připraveni maximálně pomoci. Důrazně doporučujeme veškeré nelegální jednání nahlásit Policii ČR k vyšetřování a to i v případě nižší škody. Orgány činné v trestním řízení mohou zjistit celou výši škody i počet poškozených. Tímto zodpovědným a svědomitým přístupem můžeme přispět k potrestání podvodníků a snižování kriminality na internetu. Aukro s policií dlouhodobě a úspěšně spolupracuje, vzájemnou pomocí se daří snižovat míru podvodů a efektivně proti podvodníkům postupovat.

Nejprve je nutné co nejdříve kontaktovat Zákaznický servis Aukra. Naši pracovníci Vás provedou celým procesem získání finanční náhrady z programu Ochrana kupujících. Důležitou podmínkou poskytnutí kompenzace škody je oznámení pro podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu prodávajícím Policii ČR. Oznámení můžete podat na jakékoli služebně Policie České republiky.

S sebou si vezměte:

  • doklad totožnosti a patřičné doklady o podvodném jednání (potvrzení o zaplacení, vytištěnou emailovou komunikaci s prodejcem, vytištěnou stranu s nabídkou včetně fotografií…). Pokud bylo poškozeno více osob, můžete rovněž přiložit vytištěnou kopii uživatelské karty s negativními komentáři. Díky Vaší spolupráci a podkladům může Policie ČR rychleji případ vyšetřovat.
  • připravte se, že můžete být požádáni o vysvětlení fungování obchodování na Aukru nebo na internetu
  • pokud si požádáte, máte právo být informováni, co se s případem po 30 dnech děje. Vyrozumění však pro účely programu Ochrana kupujících nepožadujeme.
  • informujte Policii ČR, že v případě potřeby poskytneme veškeré potřebné údaje. Obrátit se na nás mohou pomocí kontaktů níže.

Korespondenční adresa:
AUKRO s.r.o.,
Londýnské náměstí 886/4 ,
639 00 Brno

IČO: 05360722

Datová schránka: 2gk2jtx