Back to top

Přišel mi e-mail, abych zadal své přihlašovací údaje přes nějaký odkaz – pozor na phishing

Phishing, někdy se překládá také jako rhybaření, je podvodná technika používaná na internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) od obětí útoku. Jejím principem je rozesílání e-mailových zpráv, které se tváří jako oficiální žádost vyzývající adresáta k zadání jeho údajů na odkazovanou stránku. Tato stránka může napodobovat například přihlašovací okno Aukra a uživatel má do něj zadat své přihlašovací jméno a heslo. Vyplněním tyto údaje prozradí útočníkům, kteří jsou poté schopni s jeho účtem manipulovat.

Před phishingem se můžete bránit následujícími způsoby:

  1. Zkontrolujte prosím, zda se přihlašujete skutečně na stránku Aukra na adrese http://aukro.cz/. Po přihlášení budete přesměrováni na zabezpečenou adresu https://aukro.cz, tudíž Vaše údaje nebude možné zneužít.
  2. Používáním silného hesla docílíte vyššího zabezpečení Vašeho účtu. Své heslo nikomu nesdělujte a využívejte možnosti jeho pravidelné změny.
  3. V případě podezření na zneužití Vašich přihlašovacích údajů je neprodleně změňte a informujte Zákaznickou podporu Aukro.cz prostřednictvím kontaktního formuláře.
  4. Vyvarujte se sdělování svých přihlašovacích údajů dalším osobám. Administrátoři portálu Aukro.cz po Vás tyto údaje nebudou a nemohou za žádných okolností požadovat.

Pokud máte podezření, že jste se stali obětí phishingu nebo pokud se setkáte s pokusem o podvodné získání Vašeho hesla, neváhejte nás ihned o této skutečnosti informovat prostřednictvím kontaktního formuláře.