Back to top

Pozor na podvodné nabídky přivýdělků a odkoupení Aukro účtů

Na různých internetových inzertních serverech se objevují nabídky práce nebo brigády pro uživatele, kteří jsou registrovaní na Aukru a mají pozitivní hodnocení.

Je však důležité být v těchto případech velmi obezřetný. Přestože nabídky spolupráce působí výhodně, může se jednat o podvodná jednání.

Jak taková nabídka vypadá? Možný podvodník reaguje na Váš inzerát, prostřednictvím kterého hledáte práci, případně sám takovou možnost inzeruje. Nabídne Vám vysokou odměnu za to, že vystavíte jeho zboží přes Váš Aukro účet. Často Vám zašle i pracovní smlouvu, aby vše vypadalo důvěryhodně. Následně Vám poskytne fotografie zboží i s popisem, který do systému zadáte. Pokud některý z uživatelů zboží zakoupí, zasíláte údaje o kupujícím svému dodavateli, který by měl kupujícímu zaslat zaplacený předmět. To ale neudělá a kupující se následně obrací na Vás, abyste situaci vyřešil/a zasláním zboží nebo vrácením peněz. Vy však nemáte ani zboží (měl ho odeslat přímo dodavatel, Vy jste jen vystavil/a nabídku k prodeji), ani peníze (Vy nebo kupující je poslal na účet dodavatele).
Mějte však na paměti, že jako majitel účtu zodpovídáte za veškeré uskutečněné transakce. Pokud následně kupující využije našeho programu Ochrana kupujících, vyplatíme mu finanční náhradu a budeme oprávněni vzniklou pohledávku vymáhat po Vás.

Obdobou těchto inzerátů jsou nabídky na odkoupení již zavedeného uživatelského účtu na Aukru. V žádném případě na takové nabídky nepřistupujte, protože podle našich Obchodních podmínek je mj. uživatel povinen udržovat své uživatelské účty a hesla k nim v tajnosti a nesdělovat je dalším osobám.

Pokud na podezřelé nabídky práce/brigády/odkoupení účtu narazíte, neváhejte nás kontaktovat.