Back to top

Ceník služeb

Ceník služeb je přílohou našich Obchodních podmínek

 • Pro zjištění konkrétního poplatku klikněte v ceníku na název kategorie, kde plánujete zboží vystavit, poté se Vám zobrazí tabulka s ceníkem
 • Sazebník poplatků za propagaci nabídky najdete zde.
 • Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH 21%

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 20.12.2017 došlo ke změně ceníku:

Vystavování aukcí od 1 Kč zdarma

Pokud vystavíte své zboží v aukci od 1 Kč, budeme Vám účtovat pouze provizi z prodeje a případnou propagaci (např. Tučný titulek, Zvýraznění, Přednostní výpis). Veškeré ostatní poplatky nebudou účtovány (např. poplatek za vložení nabídky, poplatek za každou další fotografii, příplatek za vystavení na 30 dní, příplatek za vystavení aukce s možností Kup teď).

V případě, že ve vystavené aukci provedete nějakou úpravu (např. zvýšíte cenu nebo změníte nabídku na Kup teď), všechny výše uvedené poplatky se naúčtují. Také dle pravidel Aukru nelze zrušit nabídku s tím, že konečná cena zboží neodpovídá té, za kterou jste ochotni zboží prodat.

 

Nejčastější otázky a odpovědi

 • Jaké poplatky platí podle aktuálního ceníku?

Aukce s počáteční cenou od 1 Kč

Pokud vystavíte své zboží v aukci s počáteční cenou od 1 Kč, budeme Vám účtovat pouze provizi z prodeje a případnou propagaci (Tučný titulek, Přednostní výpis, Zvýraznění). Veškeré ostatní poplatky nebudou účtovány (např. poplatek za vložení nabídky, poplatek za každou další fotografii, příplatek za vystavení nabídky na 30 dní, příplatek za vystavení aukce s možností Kup teď).

 • Jak se budou poplatky účtovat?

Ještě než potvrdíte vložení nabídky, uvidíte v části Shrnutí a potvrzení nabídku, kolik za vystavení zaplatíte. Provizi z prodeje však v momentě vystavení neznáme, ta se počítá při prodeji zboží z konečné ceny a počtu kupujících, bude tedy naúčtována ve chvíli, kdy kupující v košíku nákup potvrdí nebo vyhraje aukci.

 • Proč není zdarma vše?

Snažíme se, aby bylo Aukro místem, kde najdete unikátní obsah. Chceme, aby na něm kupující objevovali věci, které chtějí jiní lidé poslat dál, stejně jako cenově zajímavé zboží od větších prodejců. Proto jsme zvolili tento kompromis, který zpřístupňuje vystavování všem skupinám prodejců.

 • Co když nabídku vystavím špatně a budu ji chtít změnit například na aukci od 1 Kč?

Pokud nabídka nebude mít žádné příhozy/kupující, můžete ji změnit na aukci od 1 Kč. Poté pro Vás platí pravidla vystavování zdarma.

Naopak v případě, že ve vystavené aukci provedete nějakou úpravu (např. zvýšíte cenu), a nebude se tak jednat o aukční nabídku od 1 Kč, všechny výše uvedené poplatky se naúčtují.

V případě, že ve vystavené aukci přes mobilní aplikaci provedete nějakou úpravu (např. zvýšíte cenu), nebudeme žádný poplatek účtovat. Pokud si však přidáte propagaci, poplatek za ni účtovat budeme.

 • Co všechno mohu v nabídce změnit, aby bylo vystavení stále zdarma?

Nemá-li nabídka příhozy, můžete změnit cokoliv, je pouze třeba, aby nabídka byla aukční a počáteční cena byla od 1 Kč. Můžete tak přidat cenu Kup teď, můžete přidat více obrázků, změnit popis, kategorii do 12 hodin od vložení nabídky, také volbu automatického vystavení.

 • Nemohu vystavit zboží od 1 Kč, když má vyšší hodnotu. Jsem tímto znevýhodněný. Co mi poradíte?

Podle našich statistik se zboží v aukcích často prodá za srovnatelnou nebo dokonce vyšší cenu, než za jakou byste jej prodali v kamenném obchodě či prodejně. Je to dáno tím, že přihazující jsou natolik strženi samotnou dražbou, že zapomenou v průběhu aukce (a zejména jejího konce) koukat na cenové srovnávače:) Vyzkoušejte a uvidíte, jaký bude o vaše zboží zájem.

 • Co když prodejci budou hromadně rušit příhozy, pokud nabídka nedosáhne dostatečné ceny u nabídky, kterou vystavili za 1 Kč jen kvůli této akci?

Podle pravidel Aukra nelze zrušit nabídku s tím, že konečná cena zboží neodpovídá té, za kterou je prodejce ochoten zboží prodat. Proto nás o takovém problému neváhejte ihned informovat, prodejce prověříme a upozorníme jej na jednání v rozporu s našimi Obchodními podmínkami. Aukro si vyhrazuje v případě zneužití této akce prodejcem omezit jeho prodej na našem portále.

 • Jak dlouho bude akce trvat?

Jedná se o dlouhodobou změnu ceníku. Určitě ale není poslední.

 • Co když si s vystavením přes mobilní aplikaci nebudu vědět rady nebo budu mít technický problém?

Pokud nebudete něčemu rozumět, klidně kontaktujte naši Zákaznickou péči. Rádi vám poradíme.